Scheppersinstituut Wetteren

IMG 20181127 142307 Dinsdag 27 november 2018 brachten onze leerlingen van het 5de jaar Autotechnieken een bezoek aan Volvo trucks en Nebim.

We startten de dag met waar het in de transportsector begint, namelijk de productie van een Volvo trekker in de fabriek van Gent. We volgden het volledige proces vanaf de samenstelling van het chassis tot aan de eindcontrole van het afgewerkt product. Hierbij werd niet alleen het productieproces in detail besproken maar ook de reden waarom robots soms wel het werk kunnen overnemen en wanneer net niet.

In de namiddag volgde een bezoek aan de garage Nebim te Gent. Hier werden we hartelijk ontvangen met een broodje en drankje. Na de lunch kregen de leerlingen een zicht op de tewerkstellingsmogelijkheden en de manier van werken binnen het bedrijf. De leerlingen kregen ook uitleg over de veiligheidssystemen die Volvo gebruikt in hun trucks en over het autonoom rijden met een Volvo truck. Als afsluiter mochten de leerlingen eens meerijden met een trekker.
Via deze weg wensen we de medewerkers van Nebim te bedanken voor het organiseren van deze dag. Het was voor onze leerlingen een leerrijk studiebezoek.

IMG 20181127 142238 IMG 20181127 144926