Scheppersinstituut Wetteren

Kasteel van Laarne 002 Large Op een stralende woensdagvoormiddag fietsten de leerlingen van 4TSO naar Laarne om het indrukwekkende kasteel te bezoeken.

De gidsen hadden hun rondleiding aangepast aan de leerstof van het 4de jaar: de nieuwe tijd (1492 tot 1789).
Een standbeeld van Lodewijk XIV, wandtapijten, schilderijen, meubels en een prestigieuze zilvercollectie zijn de stille getuigen van een woelige tijd. Protestanten streden tegen de katholieken, heksen belandden op de brandstapel en last but not least was er de Franse Revolutie. De leerlingen luisterden met open mond naar de verhalen en vonden het verbazingwekkend dat ze een burcht konden bezoeken die zo goed bewaard gebleven is. En dat op een boogscheut van onze school.
De gidsen waren dan weer onder de indruk van onze leerlingen…

Kasteel van Laarne 006 Large Kasteel van Laarne 009 Large  
Kasteel van Laarne 079 Large Kasteel van Laarne 040 Large