The Ranch 

Na het opsnuiven van een flinke dosis antieke cultuur werd de focus verlegd naar de wedstrijd. Op vrijdagochtend verzamelden we alle materiaal dat hiervoor nodig is. Controleren, testen, sorteren, inpakken, inladen. 

En dan op weg naar The Ranch in Sofiko. Bij aankomst waanden we ons bijna in een westernfilm: paarden, een saloon, verschillende houten chalets met stapelbedden, een antieke trein, cowboyhoeden, allerlei ontspanningsmogelijkheden… Mijnheer Delporte gaf het beste van zichzelf om onze entree alvast memorabel te maken: “We are Belgium, pretty pretty Belgium…” 

Vervolgens maakten de leerlingen zich klaar voor de kennismaking met alle andere landen. Iedere groep bouwt een stand op waarin ze hun project voorstellen. De belangrijkste opdracht van deze dag: contacten leggen, informatie uitwisselen, gadgets verzamelen, jezelf als team op de kaart zetten. 

De eerste dag op The Ranch werd afgesloten met de openingsceremonie. Elke ploeg passeerde met vlag en wimpel op het podium. Het jonge volkje werd op het hart gedrukt dat zij de toekomst zijn! Hier ontstaat binding tussen landen, hier wordt er verenigd en niet verdeeld. Als dat niet net datgene is wat de wereld nodig heeft! Het technisch vernuft dat hier verzamelt, kan het verschil maken voor de toekomst. Een prachtige boodschap voor alle teams.